A Váci Egyházmegye Ifjúsági Lelkészsége idén is megrendezi az ifjúsági táborait.

A járványveszély miatt kialakult helyzetben különösen fontos, hogy fiataljaink – elhagyva a virtuális találkozások terepét – újra megéljék a valóságos közösség örömeit, kihívásait. A nyár folyamán az egész egyházmegyében várjuk a paptestvéreket, a hitoktatókat és a fiatalokat (12 éves kortól), hogy együtt éljük meg Krisztus szeretetét, amelyet az Eucharisztiában nekünk bemutatott.

Az idei táborok témája az EUCHARISZTIA. Mottója: „Még egy végső jelét adta szeretetének” (Jn 13,1)

A táborok a következő helyszíneken és időpontokban lesznek megrendezve:

• Észak-Dunamenti Ifjúsági Tábor: 2020. július 1-5. Nagymaros Ipolymenti Ifjúsági Tábor: 2020. július 24-26. és augusztus 8.
  • Nógrádmegyer Galgamenti Ifjúsági Tábor: 2020. augusztus 3-7. Máriabesnyő
  • Dél-Dunamenti Ifjúsági Tábor: 2020. augusztus 7-10. (helyszín megbeszélés alatt)
  • Tiszamenti Ifjúsági Tábor: 2020. augusztus 11-16. Tiszaföldvár Zagyvamenti Ifjúsági Tábor: 2020. augusztus 16-19. Mátraverebély-Szentkút
  • A táborokra rövidesen lehet jelentkezni az Ifjúságpasztoráció honlapján: mente.hu.
  • Bővebb felvilágosítás kérhető az Ifjúsági Lelkészségen: ifiiroda@vaciegyhazmegye.hu és a régiófelelősöknél: https://mente.hu/csapatunk/regiofelelosok/ Bezák Tamás ifjúsági lelkész