Advent 1. vasárnapja

Ma (dec. 1.) 16:00 órától lesz az 1. Adventi gyertyagyújtás a Szent
István téren. Hívjuk a kedves testvéreket!

Hétfő: 18:00 Mustármag közösség; 19:00 Haladó Katekumenek Csoport
Kedd: Xavéri Szent Ferenc áldozópap emléknapja. 16:30 Mária Légió, 19:00 Szt. Erzsébet Csoport
Csütörtök: 16:30 szentségimádás a telepi templomban.
Péntek: Adventi lelkinapot tartunk. Vendégünk Torm Joel atya, aki 16:00 órától a fiataloknak, 19:00 órától az ifjúságnak tart lelkigyakorlatot.
Joel atya 17:00 órától, illetve a szentmise alatt is gyóntat.
Szombat: Szent Ambrus püspök és egyháztanító
emléknapja. Dr. Csáki Tibor atya 18:00 órától előadást tart
a Vigadóban Adventi várakozás címmel. Az előadás ingyenes.
 Vasárnap: Advent 2. vasárnapja, a 9:30-as szentmise előtt
és után lehetőség lesz az éves egyházi hozzájárulás befizetésére a nagytemplomban.
2. Adventi gyertyagyújtás a Szent István téren 16:00 órakor.

A roráte szentmisék 6:30-kor kezdődnek hétfő, kedd, szerda és csütörtöki napokon a nagytemplomban.
Ferenc pápával készülve a mottónk: Életszentségre fel! Várjuk szeretettel a kedves testvéreket!

Adventben a vasárnap esti szentmiséken 1-1 szent életét fogjuk bemutatni az egyház és a hívő emberek szemszögéből. Várjuk a kedves testvéreket!

Advent 4. vasárnapján (dec. 22.) élő Betlehem lesz 16:00 órától a Szent István téren a katolikus közösség előadásában.

Várjuk a kedves hívek jelentkezését a szeretetvendégség szolgálatára.

Kerengő tárlat nyílt a plébánián. Monostory Viktória, ikonfestő kiállítása megtekinthető a plébánia kerengőjében advent idején. Hívjuk szeretettel a kedves testvéreket!

Fenyőfa (2-3 m-es) adományt szívesen fogadunk a templom karácsonyi díszítéséhez. Aki ebben segíteni tud, kérjük, jelezze a plébánia irodájában!

A Karitász tartós élelmiszereket gyűjt karácsonyra a rászorulóknak.
A felajánlásokat leadhatják a plébánián irodaidőben.

Jótékonysági cipősdoboz akció indul a Vigadóban, december 1-15-ig fogadják az adományokat. Részletekről tájékozódhatnak a honlapon.

Megjelent a decemberi Magvetés, illetve a decemberi Életige vigyünk belőle!