Advent 2. vasárnapja

Ma (dec.8.):- a 9:30-as szentmise előtt és után lehetőség lesz az éves egyházi hozzájárulás befizetésére a nagytemplomban.

16:00 órától lesz a 2. Adventi gyertyagyújtás a Szent István téren. Hívjuk a kedves testvéreket!

Hétfő: A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának
ünnepe. 9:30 Baba-mama kör; 17:30 Csendes szentségimádás;
18:30 Bibliaóra
Kedd: 16:30 Mária Légió, 18:30 Igekör
Szerda: 10:00 órától karácsonyi beteglátogatás
Csütörtök: 16:30 szentségimádás a telepi templomban.
Péntek: Szent Lúcia szűz és vértanú emléknapja. 15:15 órától
gyermekfoglalkozások, 16:30 elsőáldozási és bérmálkozási felkészítő;
19:00 Ifjúsági hittan.
Szombat: Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító
emléknapja
Vasárnap: 3. Adventi gyertyagyújtás a Szent István téren
16:00 órakor.

A roráte szentmisék 6:30-kor kezdődnek hétfő, kedd, szerda és csütörtöki napokon a nagytemplomban. Ferenc pápával készülve a mottónk: Életszentségre fel! Várjuk szeretettel a kedves testvéreket!

Adventben a vasárnap esti szentmiséken 1-1 szent életét fogjuk bemutatni az egyház és a hívő emberek szemszögéből. Várjuk a kedves testvéreket!

Advent 4. vasárnapján (dec. 22.) élő Betlehem lesz 16:00 órától a Szent István téren a katolikus közösség előadásában.
Várjuk a kedves hívek jelentkezését a szeretetvendégség szolgálatára.
Kerengő tárlat nyílt a plébánián. Monostory Viktória ikonfestő kiállítása megtekinthető a plébánia kerengőjében advent idején. Hívjuk szeretettel a kedves testvéreket!

Fenyőfa (2-3 m-es) adományt szívesen fogadunk a templom karácsonyi díszítéséhez. Aki ebben segíteni tud, kérjük, jelezze a plébánia irodájában!

A Karitász tartós élelmiszereket gyűjt karácsonyra a rászorulóknak.
A felajánlásokat leadhatják a plébánián irodaidőben.

Jótékonysági cipősdoboz akció indul a Vigadóban, december 1-15-ig fogadják az adományokat. Részletekről tájékozódhatnak a honlapon.