1. Patris corde – Atyai szívvel – kezdetű apostoli levelében december 8-ától egy éven át tartó jubileumot hirdetett a pápa Szent József tiszteletére, akit 150 éve nyilvánított Boldog IX. Piusz pápa az egyetemes egyház védőszentjévé. „Isten legdrágább kincseit – Jézust és Máriát – Szent Józsefre bízta, ő pedig teljes hittel, bátran és gyöngéden, atyai szívvel válaszolt Isten megbízására. Fohászkodjunk oltalmáért az egyház számára ebben a mostani időben, és tanuljuk meg tőle, hogy mindig, alázattal cselekedjük Isten akaratát” – tanította a Szentatya a meghirdetéskor. 
  2. Magvetésben, a plébániai honlapon megtalálhatók a gyóntatási időpontok. MONOR – NAGYBOLDOGASSZONY – 19. szombat 10:00-13:00, templom, 23. szerdán az utolsó roráté szentmise végétől 11:00-ig templom 24. csütörtök 09:00-11:00 templom MONOR – JÉZUS SZÍVE 18. péntek igeliturgia alatt MONORIERDŐ – MUNKÁS SZENT JÓZSEF 22. kedd igeliturgia alatt VASAD – CHARLES DE FOUCAULD 23. szerda 15:00-16:00 Akiek a kiírt időpontok nem alkalmasak, megadtam a telefonszámom, egyeztessünk! 
  3. monorita.com oldalon közvetítjük a vasárnapi szentmisét és a szerdai rorátét. 
  4. Szeretettel ajánljuk Testvéreink figyelmébe Vincenzo Paglia püspök Isten szava minden napra 2021 napi elmélkedést biztosító kötetet. Az előtérben Thullner Zsuzsánál megvásárolható vagy a plébánia hivatalban hivatalos időben megvásárolható 3000-HUF. 

SZENTMISÉK TEMPLOMAINKBAN 

Advent 3. vasárnap – Örömvasárnap 

HOL? MIKOR? SZÁNDÉK 
SZOMBAT   
Nagyboldogasszony-templom – szentmise, Ipoly18:00 + Etelka, + Mónika + Zsuzsa 
VASÁRNAP   
Jézus Szíve-kápolna – igeliturgia, Gajdos László08:00   
Nagyboldogasszony-templom – szentmise, Ipoly09:30 + szülőkért: + Rozáliáért és + Ignácért 
Monorierdő – szentmise, Ipoly11:00 + Nagy-Miklós István 
Boldog Charles de Foucauld-kápolna – igeliturgia, Fazakas Zsolt17:00  
Nagyboldogasszony-templom – igeliturgia, Hován László18:00  

NAGYBOLDOGASSZONY TEMPLOM 

HÉTFŐ 06:30 + Szalai Jenőné (Mária) 
KEDD 18:00 + Béres Jánosné (Terézia) 
SZERDA 06:30 Ali család, Szalai család, Bimbó és Fülöp család élő és elhunyt tagjaiért 
CSÜTÖRTÖK 06:30  
PÉNTEK 18:00