A Magyar Kurír „Ember Kiadványok” sorozatában az adventi idő kezdetére időzítve jelenik meg Vincenzo Paglia érsek könyve, amelyben az év minden napjára javasolt bibliai részekhez kínál kommentárokat. A szerző a Pápai Életvédő Akadémia elnöke, a Sant’Egidio közösség spirituális felelőse. A könyv társunk lehet abban, hogy napról napra közelebb kerüljünk a Szentíráshoz, a szentírási szakaszokat jobban megértsük és saját életünkre vonatkoztassuk. 

“Az Isten szava, ha mindennap átelmélkedjük, elménkben és szívünkben rögzítjük, akkor erőssé és bölccsé tesz minket ahhoz, hogy szembenézzünk az élettel. Szent Ciprián, sok más egyházatyával együtt ezekkel a szavakkal buzdítja híveit: „Amikor imádkozol, te beszélsz Istenhez; amikor olvasol, Ő szól hozzád”. Imádkozni annyi, mint nyitott szívvel meghallgatni Isten szavát és hozzá fordulni azokkal a szavakkal, amelyekre szívünket indítja. Az Úrral folytatott párbeszédnek e mindennapi gyakorlatában különös érték rejlik. A mindennapiságban ugyanis kifejeződik valami olyasmi, amit nem lehet elhagyni… Az imádság visszaadja a szívünket és újra Isten felé tájolja” — írja előszavában a szerző. A könyv előrendelhető Thullner Zsuzsánál, a plébánián, 3000 forintos áron, várhatóan november közepétől.

Thullner Zsuzsa thullnerzsuzsa@gmail.com