Kedves Testvéreim! Kedves Monoriak!

Milyen nehéz megállni az élet lüktetésében néha egy pillanatra. Lelassulni és elmélkedve megállni a betlehem jászol előtt. De ha sikerül, akkor öröm tölti el a szívünket és azt érezzük, amit a tanítványok: Uram, jó nekünk itt lenni és bár mindig így lehetne. Álljunk meg legalább most néhány pillanatra a Megszületett előtt. Ebben a gyermekben van a múltunk, a hitünk megjelenése és megszületése, ott a jászolban a csendesen pihegő gyermekben és az utána következő évszázadok minden Isten keresésében. Benne van a jelenünk, hogy mivé válunk, benső döntéseink mércéje, amit folyamatosan meghozunk a mindennapok során és benne van a jövőnk, gyermekeitek, unokáitok reménye egy szebb világ megteremtésére. De ott van Máriával és Józseffel minden áldott családi pillanatban, amit szeretetben tudtok megélni idén 2019. karácsonyán.

Legyen számotokra Ő a mérce és szülessen meg szívetekben is Isten egyetlen és örök szeretetének a világba küldött üzenete.

Az Egyháztanács és magam nevében áldott karácsonyt kívánok:

Zsolt atya


A közösség szeretettel hív minden monorit a liturgikus alkalmakra karácsony folyamán.