Kedves Testvérek!

Szeretettel hívlak bennetek, hogy a Húsvéti Szent Háromnap imádságos folyamatába a közvetítéseken keresztül kapcsolódjatok be! Otthonaitokban imádkozva az Adorémus kiadványban található liturgiával vagy a televízió, rádió, youtube és facebookos közvetítéseken keresztül éljük meg a lelki közösséget hitünk legfelemelőbb napjaiban. Én magam az egyházmegyei Püspöki liturgiákba fogok bekapcsolódni. A templomunk nyitva áll 08:00-18:00 között minden nap várva az elcsendesülni vágyókat. Ne csodálkozzunk, ha ezekben a napokban nem fogjuk hallani a harangokat, mert ilyenkor “Rómába mennek” – nincs katolikus templomban harangszó. Húsvétvasárnap fogjuk az öröm harangjait újból hallani. Ipoly atya

MIT AJÁNLUNK ÉS JAVASLUNK?

NAGYCSÜTÖRTÖK

 • 10:00 KRIZMASZENTELÉSI SZENTMISE. MARTON ZSOLT püspök atya a váci székesegyházban megáldja az olajokat és online papjai megújítják az engedelmességüket. Csatlakozzatok a Váci Egyházmegye youtube-csatornáján keresztül.
 • 17:00 NAGYCSÜTÖRTÖK a vasadi Boldog Charles de Foucauld kápolnából közvetítjük az Utolsó vacsora emlékére a szentmisét. Csendes közösség lesz veletek az Úr Jézust körülvéve lélekben ha becsatlakoztok. – facebook.com/monorita
 • 18:00 SZENTMISE AZ UTOLSÓ VACSORA EMLÉKÉRE – a váci székesegyházból Marton Zsolt püspök atya vezetésével

NAGYPÉNTEK

+++ Ezen a napon az egyház nagy közössége szigorú böjtre van meghívva. +++

 • 10:00 IFJÚSÁGI KERESZTÚT zoom alkalmazáson keresztül.
 • 15:00 KERESZTÚT a monori Római Katolikus temetőben. Ezt az imádságot élőben közvetítjük a facebook oldalunkon keresztül.
 • 16:30-18:00 GYÓNTATÁS a plébánia udvaron. Püspök atya körlevelében azt kérte, hogy a gyóntatást halasszuk a korlátozások utáni időszakra. De, aki nagyon szeretne részesülni a kiengesztelődés szentségében annak a járványügyi szabályok betartásával, – maszk, távolságtartás, szabad levegőn – lehetőség szerint biztosítsuk a feloldozást. Én ebben az időben várom a testvéreket. Ez a péntek elsőpéntek is lenne, aki nem szeretné megszakítani a kilencedet várom szeretettel.
 • 18:00 AZ ÚR SZENVEDÉSÉNEK ÜNNEPLÉSE – élő közvetítés a váci székesegyházból Marton Zsolt püspök atya vezetésével.

NAGYSZOMBAT

A csend és a szemlélés ideje. Ősi szép hagyomány, hogy a közösség Szent Sírt állít és imádkozik előtte. Ezen a napon a templom előterében lesz felállítva a Szent Sír imádkozásra.

 • 08:00-17:00 Szent Sír hódolat a templom előterében
 • 20:00 VIGILIA közvetítése a váci székesegyházból. Marton Zsolt püspök atya vezetésével várjuk a húsvét meghirdetését.

HÚSVÉTVASÁRNAP

 • 05:45-06:15 ÖRÖMÚTJA – melyet idén élőben a tetei kereszttől fogjuk közvetíteni.
 • 09:30 URUNK FELTÁMADÁSÁNAK ÜNNEPLÉSE – élőben közvetítjük a Monori Nagyboldogasszony templomból a monorita.com oldalon keresztül. A szentmise befejezése után – mivel idén sem tartható körmenet, mint tavaly is – a térről megáldom Monor lakóit és a várost.

MIT HOL TALÁLUNK?

 • MONORITA.COM – a monori katolikus közösségi média élő közvetítései itt követhetők nyomon
 • LITURGIA.TV – oldalon egymás után sorakoznak a lehetőségek! Nagyon gazdag lehetőség bekapcsolódni az élő közvetítésekbe!
 • VÁCI EGYHÁMEGYE – élő közvetítéseinek csatornája a YouTube-on.
 • MTVA minden nap fog közvetíteni liturgiát a püspöki székhelyekről
 • KATOLIKUS RÁDIÓ – minden nap fog közvetíteni liturgiát kiemelkedő katolikus helyekről
 • KATOLIKUS BOMUN TV – nézhető a Telekom, Vodafone, Digi hálózatában és online a honlapjukon.
 • MAGYAR KURIR – közvetítések gyűjteménye