NOVEMBERI LITURGIKUS REND ÉS PROGRAMOK

1. ELSŐ PÉNTEK – MINDENSZENTEK, főünnep, parancsolt – Az első pénteki betegeket november 8-án, pénteken látogatjuk meg!

  • 08:00 szentmise, telep, Zsolt atya
  • 09:30 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 14:00 sírmegáldás
  • 15:00 szentmise, temető, Rácz kápolna, Zsolt atya
  • 18:00 igeliturgia, templom
  • Beavatás a templom misztikájába (20 fő, időpont SMS-ben)

2. szombat – HALOTTAK NAPJA, emléknap

  • 08:00 szentmise, telep, Zsolt atya
  • 18:00 szentmise elhunytjainkért, és ünnepélyes Lucernárium a templomban (várható időtartam szentmise+lucernárium 1 óra 15 perc) Halottaink nevét a sekrestyében adhatjuk meg. A szentmise előtt felolvassuk és értük mutatjuk be a szentmiseáldozatot.

3. ÉVKÖZI 31. VASÁRNAP

  • 08:00 szentmise, telep, Zsolt atya
  • 09:30 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 11:00 szentmise, Monorierdő, Zsolt atya
  • 16:00 igeliturgia, Vasad, Huszthy Tamás
  • 18:00 igeliturgia, templom, Török László

4. hétfő – Borromeo Szent Károly, emléknap

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 18:00 Mustármag közösség, plébánia
  • 19:00 Haladó katekumen csoport, plébánia

5. kedd – Szent Imre herceg, főünnep

  • 16:30 Mária Légió, plébánia
  • 18:00 szentmise a magyar ifjúságért, templom, Zsolt atya
  • 19:00 Szent Erzsébet csoport

6. szerda

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:00 gyermek hittan, Monorierdő
  • 18:00 felnőtt hittan, Monorierdő

7. csütörtök

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:30 szentségimádás, telepi kápolna
  • 19:00 Imádság – Sant’Egidio közösség

8. péntek

  • 09:00 beteglátogatás
  • 15:15 gyermekfoglalkozás, Zsolt, Monor
  • 16:00 Zenei lehetőségek a hittanórán, hitoktatói továbbképzés a plébánián
  • 16:30 elsőáldozási és bérmálkozási felkészítő
  • 17:30 gyóntatás
  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 19:00 ifjúsági hittan, Cserkészház

9. szombat

  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya

10. ÉVKÖZI 32. VASÁRNAP

Egyházi hozzájárulás befizetése a templom előterében szentmise előtt és után!

  • 08:00 igeliturgia, telep, Huszthy Tamás
  • 09:30 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 11:00 igeliturgia, Monorierdő, Kazi Szabolcs
  • 16:00 szentmise, Vasad, Zsolt atya
  • 18:00 igeliturgia, templom, Török László

11. hétfő – Tours-i Szent Márton, emléknap

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 09:30 Baba-Mama klub, plébánia
  • 17:30 szentségimádás
  • 18:30 Bibliakör, plébánia

12. kedd

  • 16:30 Mária Légió, plébánia
  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 18:30 Igekör, plébánia

13. szerda

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:00 Szent Márton napi lampionos felvonulás, Monorierdő

14. csütörtök

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:30 szentségimádás, telepi kápolna

15. péntek

  • 15:15 gyermekfoglalkozás, hittan, Monor
  • 16:00 Kontemplatív  hittan “Jöjj kövess engem”, hitoktatói továbbképzés a plébánián
  • 16:30 elsőáldozási és bérmálkozási felkészítő
  • 17:30 gyóntatás
  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 19:00 ifjúsági hittan, Cserkészház

16. szombat

  • 16:00 Filmklub – A legszebb ajándék c. film vetítése 
  • 18:00 igeliturgia, templom

17. ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP Szegények világnapja

  • 08:00 igeliturgia, telep, Gajdos László
  • 09:30 igeliturgia, templom, Török László
  • 11:00 igeliturgia, Monorierdő, Heckenast Kornél
  • 16:00 igeliturgia, Vasad, Hován László
  • 18:00 szentmise, templom, Skravanek Gábor atya

18. hétfő

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:00 Építsük újra a közösséget! – A plébános és a hitoktató útja, hitoktatói továbbképzés a plébánián
  • 18:00 Mustármag közösség, templom
  • 19:00 Haladó katekumen csoport, plébánia

19. kedd – Árpád-házi Szent Erzsébet, ünnep

  • 16.30 Mária Légió
  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 19:00 Szent Erzsébet csoport, plébánia

20. szerda

  • 07:00 szentmise, templom, Ipoly atya
  • 16:00 gyermek hittan, Monorierdő
  • 18:00 felnőtt hittan, Monorierdő

21. csütörtök – Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban, emléknap

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:30 szentségimádás, telepi kápolna

22. péntek – Szent Cecília, emléknap

  • 15:15 gyermekfoglalkozás, hittan, Monor
  • 16:30 elsőáldozási és bérmálkozási felkészítő
  • 17:00 Szülői értekezlet az elsőáldozó gyerekek szüleinek, Cserkészház
  • 17:30 gyóntatás
  • 18:00 szentmise kántorainkért
  • 19:00 ifjúsági hittan, Cserkészház
  • 19:00 Angyali üdvözlet – Kruchió László kiállításának megnyitója a Vigadóban

23. szombat

  • 16:00 7-8. osztályos korosztály oktatásának sajátosságai, hitoktatói továbbképzés a plébánián
  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya

24. KRISZTUS KIRÁLY, főünnep

Ma országos gyűjtés a Karitász javára!

  • 08:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 09:30 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 11:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:00 szentmise, Zsolt atya, Vasad
  • 18:00 igeliturgia, templom, Fazakas Zsolt

25. hétfő – Alexandriai Szent Katalin, emléknap

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 09:30 Baba-Mama klub
  • 17:30 Szentségimádás
  • 18:30 Bibliakör, plébánia

26. kedd

  • 16:30 Mária Légió
  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 18:30 Igekör, plébánia

27. szerda

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:00 gyermek hittan és adventi koszorúkötés,  Monorierdő
  • 18:00 felnőtt hittan, Monorierdő

28. csütörtök

  • 07:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 16:30 szentségimádás, telepi kápolna
  • 19:30 Imádság a békéért – Sant’Egidio közösség,  szeretettel várják a plébánia híveit

29. péntek

  • 15:15 gyermekfoglalkozás, hittan, Monor
  • 16:00 adventi koszorúkötés, Cserkészház
  • 16:30 elsőáldozási és bérmálkozási felkészítő
  • 17:30 gyóntatás
  • 18:00 szentmise, templom, Zsolt atya
  • 19:00 ifjúsági hittan, Cserkészház

30. szombat – Szent András apostol, ünnep

  • 17:00 gyóntatás, templom
  • 18:00 1. gyertyagyújtás – szentmise, templom, Zsolt atya