Hasznos információk, elérhetőségek, önkéntesség – minden egy helyen!

2020-ban hazánk rendezi az igen sokszínű, minden korosztály lelki és kulturális igényeit kielégítő programsorozatot, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust (NEK), amely az egyik legfontosabb katolikus esemény lesz 2020-ban a világon. Az Eucharisztikus Kongresszus nem a szó legszorosabb értelmében vett kongresszus, sokkal inkább egy nagyszabású nemzetközi rendezvénysorozat, amely során a kenyér és a bor színe alatt jelen lévő Jézus Krisztust ünnepeljük.

A résztvevők a rendezvény honlapján (http://iec2020.hu) keresztül regisztrálhatnak a többségében ingyenes eseményekre. Az ingyenes regisztráció csupán amiatt fontos, hogy a névre szóló helyekhez biztosan hozzájussanak a részt venni vágyók.

Ajánlott, hogy az érdeklődők minél hamarabb létrehozzák saját fiókjukat a NEK online regisztrációs felületén. Ez nem jár semmilyen elköteleződéssel, ingyenes, és lehetővé teszi, hogy az érdeklődők minden lényeges információról időben értesülhessenek. Fiókot nyitni egyénileg és csoportosan lehetséges, világi és klerikus személyeknek egyaránt. Aki bizonytalan, az megkeresheti segítségért plébánosát is.

Azért is tanácsos mielőbb regisztrálni az online felületen, mert az érdeklődők a regisztrációs rendszeren keresztül tájékozódhatnak az utazási lehetőségekről (például a 90%-os MÁV-kedvezményről), a szállás- és étkezésfoglalás ill. – igénylésének lehetőségéről. A plébániai, közösségi, iskolai csoportok számára, amelyek 2020. május 31-ig jelzik igényüket, hogy különbuszt, vagy különvonaton helybiztosítást kérnek, a Kongresszust szervező NEK Titkárság a MÁV-val, a GYSEV-vel és a Volánbusszal kapcsolatba lépve térítésmentesen megszervezi az utazást, így a költség nem terheli ezeknek a csoportoknak a tagjait.

A Titkárság kéri, hogy aki már tudja, hogy szeretne a Kongresszus programjain részt venni, az minél hamarabb jelezze ezt a szándékát a regisztráció megkezdésével. Ez egyrészt segíti a szervezők munkáját, hogy a helyszínek kialakítása, berendezése, felszerelése megfeleljen majd a résztvevők létszámának és igényeinek (pl. mozgáskorlátozottság, illetve egyéb különleges igény esetén). A korai jelentkezők különleges ún. „early bird” kedvezményben is részesülnek.

A kongresszus programjai közül kiemelkedik a

• nyitó szentmise elsőáldozással a Puskás Ferenc Stadionban (szeptember 13., vasárnap, 15:00)
  • a Forráspont ifjúsági est a Papp László Sportarénában (szeptember 18., péntek),
  • a „magyar” szentmise a Kossuth téren, valamint utána az eucharisztikus gyertyás körmenet a Hősök teréig (szeptember 19., szombat, 17:00)
  • záró szentmise a Hősök terén (szeptember 20., vasárnap) 11:00)

Ezek a programok természetesen ingyenesek, és már megnyílt a lehetőség a helybiztosításra. A Puskás Ferenc Stadionban minden résztvevőnek helyre szóló jegye lesz. A Kossuth téri, valamint a Hősök terén tartandó szentmisék esetében az ingyenes jegyek igénylői a szektorok feltöltésénél elsőbbséget élveznek majd, de ezen a két szentmisén regisztráció nélkül is van lehetőség a részvételre.

Bővebb információ