A társadalom részéről többen indítványozták, hogy június 4-én délután fél ötkor szólaljanak meg országszerte a harangok. Aki a harangszót hallja vagy megszólaltatja harangjait, tegye ezt az imádság lelkületével, könyörögjön hazánkért, népünkért határainkon innen és túl, és Közép-Európa összes népeiért, hogy békében, szeretetben és alkotó együttműködésben építhessük közös jövőnket, írja közleményében a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia.

Monoron is méltó módon emlékezhetünk meg a a Gera kertben 2020. június 4-én, 16:30-kor a trianoni döntés 100. évfordulóján.

Tervezett program:

A megemlékezés kezdetén száz másodpercre Monoron is megszólalnak a harangok a szomorú évfordulóra emlékezve.
Közös imádság, igei szolgálatot ad Vladár István, a Monor-Kistemplomi Református Egyházközség lelkipásztora.
Emlékbeszédet mond Pogácsás Tibor országgyűlési képviselő, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára.
Koszorúzás.

Kérjük a megemlékezésre érkezőket a szükséges védőtávolságok megtartására!

Forrás: Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, Monor Város Honlapja