A kincsek közöttünk vannak és időnként jó, ha megláthatjuk őket. Topál Márton gyermekkora óta ministrál a templomban, az ifjúsági közösség életében, alakításában mindig jelen van. A képei azt fejezik ki, amit nem lehet elmondani szavakkal egy benső Istennel való találkozásról.

Ministránstársai nevében Varga Gergő mondott néhány gondolatot Mártonról a megnyitón:

Kedves Testvérek!

Egyik barátunk, akit kiskorunk óta ismerünk, és mondhatni testvérünkként tekintünk rá, Isten sok tehetséggel áldotta meg. Nem attól lesz valaki érdekes / fontos ember mert nagy dolgokat tett az életben, hanem mert, ha szükség van rá segít a legjobb tudása szerint. Marcit amióta csak ismerjük mindig lehet rá számítani, és egy igaz barátságban szerintünk ez a legfontosabb, hogy ott legyünk a másiknak, ha baj van vagy lelkitámaszra van szüksége, estleg egy meghatározó pillanat előtt áll az életében. A döntéseinkben kölcsönösen segítjük egymást, és az élet számos területén lehet vele beszélni és képes olyan tanácsokat adni, amik Isten akaratának megfelelnek. Érett gondolkodásmódja sokszor megmutatkozik a közösségi alkalmakon és imacsoportokban. Odaadása és segítőkészsége példaként szolgálhat mindannyiunknak, hogy hogyan álljunk hozzá a mindennapi akadályokhoz. Marci szenvedélye a fotózás amit most is megmutatott a kiállítási képekben. Nem hosszas beállításokkal és órákig lesben állással készítette őket , hanem felfedezte az egyszerű dolgokban rejlő szépet, harmóniát ,csak szép pillanatokat őriznek mindazt amit Isten adott nekünk. Marci tehetsége egy nagyszerű eszköz arra, hogy láthatóvá és jobban érzékelhetővé tegye a körülöttünk rejlő szépet és csodákat.

A képek megtekinthetők húsvétig a templomban a szentmisék előtt és után!