1. Advent 1. vasárnapjával egy új kegyelmi időt élünk meg négy héten keresztül. Adventünk mélysége attól függ, hogy mit akarunk megvalósítani ebben az időben. Legyünk gondolatban, szóban, cselekedetekben visszafogottak, fordítsunk időt lelkünk nemesítésére! Idei roráté szentmiséink az Eucharisztia tanítását fogják körbejárni! Monor, Monorierdő, Vasad roráté beosztása a Magyvetésben megtalálható. 
  1. December 4. Elsőpéntek. Szentmisék: 06:30 Jézus Szíve kápolna, 18:00 Nagyboldogasszony-templom – Monorierdőn az elsőpénteki szentmise elmarad! 
  1. Diakónus és akolitus testvéreink adventi gondolatai minden reggel meghallgathatóak a facebook.com/monorita csoportban. 
  1. A vasárnapi szentmise élő közvetítését a legegyszerűbben a monorita.com oldalon érik el Testvéreink! 
  1. Több karitász kezdeményezés van országszerte. Aki jótékonykodni szeretne, Karitászunk örömmel fogad minden adományt. Kb. 80 testvér vagy család ellátására volt eddig lehetőség. Jelen helyzet miatt nőt azok száma, akiken segíteni lehetne. Adományaikkal Vér Juditot, Karitászunk vezetőjét keressék. 
  1. Megjelent a Magvetés, kérjük Testvéreinket vigyenek belőle. Itt tájékozódhatnak a roráté szentmisék és gyóntatási időpontokról, lehetőségekről! 

SZENTMISÉK TEMPLOMAINKBAN 

Advent 1. vasárnap 

HOL? MIKOR? SZÁNDÉK 
SZOMBAT  
NBT 18:00 + Vígh Gyula 
VASÁRNAP  
JSZK 08:00   
NBT 09:30 + Szabó Miklós Gáborné (Magdolna) 
ME 11:00  
CFK 16:00  Boldog Charles de Foucauld emlékére
NBT 18:00  

NAGYBOLDOGASSZONY TEMPLOM HÉTKÖZNAP

HÉTFŐ 06:30  
KEDD 18:00 Élő és elhunyt családtagokért 
SZERDA 06:30  
CSÜTÖRTÖK 06:30 + Juliannáért és élő és elhunyt rokonaiért 
PÉNTEK 18:00 Kispapunkért + Szalai Jenő és + Labát Ferenc