1. Advent 2. hetében a hajnali misék gondolatai Szűz Mária alakját járják körbe.  Az adventi lelkületünk felépítéséhez szép lehetőség.  A részletes beosztás a Magvetés decemberi számában és honlapunkon megtalálható. 
  1. “CIPŐSDOBOZNYI SZERETET” a Vígadó Kulturális és Civil Kft adventi jótékonysági kezdeményezése a monori Katolikus Karitász megsegítésére. A Magvetésben és a honlapunkon minden információ megtalálható! 
  1. December 6-án, hétfőn 18:30-tól Bibliaóra. Idén utolsó alkalommal Lukács és Máté evangéliumának ún. Gyermekség történetét fogjuk elemezni. 
  1. Kedden Baba-Mama klub. Az esti szentmisében a decemberi Élet Igéjét elmélkedjük át! 
  1. December 11-én, szombaton 18:00-kor a Monori Katolikus Szalon Adventi Fókusz három este hívja a testvéreket. Második alkalommal Lukácsné Tamás Katalin, üzletasszony, 5 fiú édesanyja lesz a vendégünk! A beszélgetések a Fürge Páva – Tikkadt Fürj odújában lesznek megtartva. Bővebben a MAGVETÉS adventi számában találhatunk leírást. 
  1. December 12-én, vasárnap Advent 3. vasárnapja – Örömvasárnapja. A szentmise után a PMZ együttes ad Örömvasárnapi örömzenélést templomunkban. Vendégeink a pátyi Máltai otthon lakói. Ők kb. 10-12-en érkeznek. Kérem, a testvéreket, hogy egy kis süteménnyel járuljanak hozzá a vendéglátásukhoz.  
  1. December 12-én 16:00-kor a monori adventen a református testvérek várnak bennünket a főtéren. 
  1. December 15-én, szerdán 18:00 Monori Katolikus Szalon Adventi Fókusz három este hívja a testvéreket. Harmadik alkalommal Sebestyén Márta világhírű népdalénekesünk lesz a vendégünk! A beszélgetések a Fürge Páva – Tikkadt Fürj odújában lesznek megtartva. Bővebben a MAGVETÉS adventi számában találhatunk leírást. 
  1. Gyöngyössy-Szabó Viktor orgonaművész december 19-én, 17:00 órára hirdetett zenei áhítata az orgonánk bizonytalan állapota miatt halasztásra kerül.

SZENTMISÉK TEMPLOMAINKBAN 

“C” – ADVENT 2. VASÁRNAPJA 

HOL? MIKOR? SZÁNDÉK 
SZOMBAT  
NBT – keresztelő 10:30  11:00  
NBT  18:00 (Urr)  
VASÁRNAP  
JSZK 08:00  (Urr) Szalai család, Ali család, Bimbó – és Fülöp család élő és elhunyt tagjaiért 
NBT 09:30 (Urr) + Bekker Zoltán  + Baranyi Margit 
MSZJ 11:00 (Kazi) 
CFK 16:00 (Fazakas)  
NBT 18:00 (Hován)  

NAGYBOLDOGASSZONY TEMPLOM 

HÉTFŐ 06:30 (Urr) Papi hivatásokért 
KEDD 18:00 (Urr) Élő és elhunyt családtagokért 
SZERDA  06:30 (Urr) + Bekker Zoltán 
CSÜTÖRTÖK  06:30 (Urr) + Vatulik János halálának 100.  évfordulóján            
PÉNTEK 18:00 (Urr) + Bekker Zoltán