1. Egyháztanács ülés lesz  hétfőn 18:00 órakor. (A hitoktatók hivatalból meghívottak!)   
 2. A plébánia dolgozói részére minden (nem ünnepre eső) hétfőn 8:00 órai kezdettel, rövid hétkezdő áhítatot tartunk a templomban, melyen a részvétel nem kötelező. Mindenki mást is örömmel várunk az áhítaton.                               
 3. hétfőn 18:30-kor „Igent mondok” női imakör a templomban 
 4. Kedden 9:30-Baba-Mama kör, 19:00 Szent Erzsébet csoport 
 5. Adventban, a nagytemplom bejáratánál kosarat helyezünk ki, amelybe nagy szeretettel várjuk a monori rászorulóknak elhelyezett bárminemű élelmiszer adományokat. Ezeket az élelmiszereket a helyi Karitász fogja eljuttatni a szegényeinknek. További felajánlásokat hétköznapokon a plébánia vagy a Karitász helységében lehet leadni.  
 6. FONTOS!!! Minden vasárnap 9:30 helyett 9 órakor kezdődnek a szentmisék a Nagyboldogasszony templomban! Az előesti (szombati) szentmisék felváltva lesznek megtartva: egyik héten a Nagytemplomban, másik héten a Jézus Szíve Kápolnában  
 7. Következő, előesti szentmise a Jézus Szíve Kápolnában lesz, december 17-én 18:00 órakor. 
 8. RORÁTÉK BEOSZTÁSA:  Hétfő: Nagyboldogasszony templom Kedd: Jézus Szíve Kápolna, Monorierdő és Vasad Szerda, csütörtök: Nagyboldogasszony templom Kedden és pénteken a Nagyboldogasszony templomban 18 órakor lesz szentmise/igeliturgia. 
 9. December 16-án (pénteken) 16:30-kor Zsibongó Gyermekmise lesz, utána 17:00 órától Interaktív mesejáték lesz gyermekeknek 2-6 éves korig. A program ingyenes, de adományt elfogadnak, melyet a Szent Egyed Közösségnek ajánlanak fel jótékony célokra. 
 10. A városi karácsonyi ünnepséget december 18-án mi, katolikusok tartjuk. Kérjük a kedves Testvérek segítségét a rendezvény szervezéséhez! (borforralás, teafőzés, kenyérkenés stb.) 
 11. Jótékonysági Karácsonyi koncert lesz a Református Nagytemplomban december 18-án 18:00 órakor. Szeretettel várnak mindenkit! 
 12. December 25-én, a délelőtti szentmise után, Monoron a Nagyboldogasszony templomban újra karácsonyi zenei áhítat. Belépőjegy nincs, azonban adományokat szívesen fogad Gyöngyössy- Szabó Viktor orgonaművész.  
 13. Megjelent az “Isten szava minden napra 2023”, megvásárolható a sekrestyében 3990 Ft-ért. 
 14. Még korlátozott számban kapható a Nagytemplomban a Kalendárium. 
 15. Tavasszal bérmálkozás. Szeretettel várjuk mindazok érdeklődését, akik szeretnének bérmálkozni! Jelentkezni lehet az irodában, vagy Fazakas Zsolt, diakónusnál
 16. A hirdetések megtekinthetőek a fali hirdetőn, valamint a Monorita csoportban és templomunk facebook oldalán is. Oldaltörés 

SZENTMISÉK TEMPLOMAINKBAN 

“A” – ADVENT III. VASÁRNAP 

HOL? MIKOR SZÁNDÉK 
December 10. SZOMBAT 
NBT 18:00 (Fazakas) + Piroska 
December 11. VASÁRNAP  
JSZK 08:00 (Gajdos)  
NBT  09:00 (Urr) + Antal halálának évfordulóján + Burján Benőné (Entz Magdolna) +Madócs József 
MSZJ 11:00 (Kazi)  
CFK 17:00 (Varga S.)  
NBT 18:00 (Hován)  

NAGYBOLDOGASSZONY TEMPLOM 

HÉTFŐ dec. 12 06:30 (Urr)  
KEDD  18:00 (Fazakas) élő és elhunyt családtagok 
SZERDA  06:30 (Heckenast) 
CSÜTÖRTÖK 06:30 (Fazakas) 
PÉNTEK  18:00 (Fazakas)