1. A városi karácsonyi ünnepséget ma, december 18-án mi, katolikusok tartjuk. Kérjük a kedves testvérek segítségét a rendezvény szervezéséhez! (borforralás, teafőzés, kenyérkenés stb.) 
 2. Vasárnap este nem lesz énekelt zsolozsma.  
 3. Jótékonysági Karácsonyi koncert lesz a Református Nagytemplomban ma, december 18-án 18:00 órakor. Szeretettel várnak mindenkit! 
 4. Dec 19-én, hétfőn Igent mondok” -női imakör a templomban. Kedden 9.30-kor Baba-mama klub 
 5. A plébánia dolgozói részére minden (nem ünnepre eső) hétfőn 8:00 órai kezdettel, rövid hétkezdő áhítatot tartunk a templomban, melyen a részvétel nem kötelező. Mindenki mást is örömmel várunk az áhítaton.                               
 6. Adventban, a nagytemplom bejáratánál kosarat helyeztünk ki, amelybe nagy szeretettel várjuk a monori rászorulóknak elhelyezett bárminemű élelmiszer adományokat. Ezeket az élelmiszereket a helyi Karitász fogja eljuttatni a szegényeinknek. További felajánlásokat hétköznapokon a plébánia vagy a Karitász helységében lehet leadni.  
 7. FONTOS!!! Minden vasárnap 9:30 helyett 9 órakor kezdődnek a szentmisék a Nagyboldogasszony templomban! Kedden (dec. 20.) a monorierdői roráte után gyóntatás. Pénteken (dec. 23.) utolsó roráte lesz a Nagytemplomban, utána gyóntatás 11:00 óráig. Ezen a napon nem lesz este szentmise! 
 8. December 23-án ingyenes melegétel osztás lesz 12:30-tól az Ami Burger felajánlásával az étterem előtti téren. Szeretettel várnak minden rászorulót! 
 9. December 24. szombaton: 9:00-12:00 óráig gyóntatás lesz a Nagytemplomban! 16:00 pásztorjáték a Nagytemplomban 17:30 pásztorjáték Monorierdőn 19:30 pásztorjáték a Jézus Szíve Kápolnában 23:30 fiatalok misztériumjátéka, majd éjféli mise 
 10. December 25-én, a délelőtti szentmise után, Monoron a Nagyboldogasszony templomban újra karácsonyi zenei áhítat. Belépőjegy nincs, azonban adományokat szívesen fogad Gyöngyössy- Szabó Viktor orgonaművész.  
 11. December 27-én (kedden) “Jánosnapi boráldás-Monor, Bor, Hagyomány” rendezvény keretében a Vigadó Nonprofit Kft., a Monor Környéki Strázsa Borrend és a plébánia szervezésében – 18:00 Nagytemplomban boráldás, utána ingyenes kóstolásra várják a testvéreket. Aki szeretné megáldatni a borát, 17:30-tól az oltár előtt elhelyezheti. 
 12. December 27.-január 08. között a plébánia irodája zárva tart. Csak temetés ügyintézésére lesz mód, telefonos ügyelet a 06-30/884-6202-es telefonszámon lesz elérhető.  
 13. Megjelent az “Isten szava minden napra 2023”, megvásárolható a sekrestyében 3990 Ft-ért. Még korlátozott számban kapható a Nagytemplomban a Kalendárium. 
 14. Tavasszal bérmálkozás. Szeretettel várjuk mindazok érdeklődését, akik szeretnének bérmálkozni! Jelentkezni lehet az irodában, vagy Fazakas Zsolt, diakónusnál

SZENTMISÉK TEMPLOMAINKBAN 

“A” – ADVENT IV. VASÁRNAP 

HOL? MIKOR SZÁNDÉK 
December 17. SZOMBAT 
JSZK 18:00 (Varga) + Ilona, Bimbó és Fülöp család elhunyt tagjaiért 
December 18. VASÁRNAP  
JSZK 08:00 (Gajdos)
NBT  09:00 (Varga) + Balogh Gyula
MSZJ 11:00 (Heckenast)
CFK 17:00 (Hován)
NBT 18:00 (Huszthy)

NAGYBOLDOGASSZONY TEMPLOM 

HÉTFŐ 06:30 (Szakállas/Urr) + Mária
KEDD18:00 (Urr) + István és Ali család elhunyt tagjai
SZERDA06:30 (Heckenast)
CSÜTÖRTÖK06:30 (Fazakas)
PÉNTEK06:30 (Urr)