A baba-mama klub is bővül, sokan költöznek be Monorra, keresik a társaságukat, vannak új családok a fél tízes misén is. Azt látom, hogy sokan csatlakoznának hozzánk, ami nagy öröm. Viszont az a tapasztalatom, mint ezotériából, mágiából megtért embernek, hogy sok testvér minden jó szándéka ellenére sincsen mindig tisztában azzal, hogy mi az amit szabad, és mi az ami árt spirituális szempontból maguknak, családjuknak, és a közösségnek is. Példa a jószándékkal kitett babonás „lánclevelek” a templomba még régebben, ahol az embert „szerencse éri” ha továbbosztja, továbbmondja stb. Ezért arra gondoltam, hogy tájékoztató jelleggel, hiteles katolikus irodalom felhasználásával írnék akár a honlapra, akár a Nagyböjti újságba arról, hogy katolikusként mik azok a mágikus, ezoterikus tanok, cselekedetek, kártyák, tévtanítások stb amelyeket minden jószándék ellenére, de ki kellene venni az életünkből (ergo bűntől szabadulni, hogy visszakapcsoljak a vasárnapi prédikációra stb.). Felhasználom hozzá a Katolikus Egyház Katekizmusát, Szent Pió atya szavait, Szent II. János Pál szavait, illetve Kovács Gábor atya „Mágia és Hit” című könyvét, utóbbi teljes terjedelmében meghallgatható a Mária Rádió archívumában. A hangvétel természetesen baráti, tényfeltáró, a frissen csatlakozni kívánó testvérekre, és a régóta bent lévő testvérekre tekintettel is.