A héten a Kormány új rendelkezéseket hozott, melyek március 8-tól érvényesek. Ezzel kapcsolatban a Magyar Katolikus Püspöki Kar és Marton Zsolt megyéspüspök úr is hozott rendelkezéseket.

Magyar Katolikus Püspöki Kar általános rendelkezését ide kattintva olvashatja el!

Járványügyi rendelkezések az Váci Egyházmegyében

A Váci Egyházmegyében – a püspöki konferencia irányelvein túlmenően, összhangban a szomszédos Esztergom-Budapesti Főegyházmegye rendelkezéseivel – az itt élő hívekért érzett felelősségtől vezérelve a koronavírus járvány magyarországi harmadik hulláma miatt meghirdetett veszélyhelyzetben, visszavonásig a következő rendelkezések lépnek életbe:

 • A templomok, mint a lelki feltöltődés és imádság helyei különösen is fontosak, ezért templomainkat nem zárjuk be. Mégis felelősen és körültekintően kell eljárnunk, ezért a nyilvános istentiszteletek 2021. március 8., hétfőtől az egyházmegye egész területén szünetelnek. Egyetlen kivétel a temetés, amelyet egyszerű formában, röviden, maximum 50 fő részvételével lehet megtartani, hacsak a hatóságok ennél kisebb létszámot nem írnak elő.
 • A már felvett miseszándékok, sine populo módon engedélyezetten elvégezhetők vagy az Egyházi Törvénykönyv rendelkezése értelmében áthelyezhetők (CIC 1309. k.). A híveket pedig arra bátorítjuk, hogy otthonról az interneten vagy a tömegtájékoztatás eszközein kapcsolódjanak be a szent cselekményekbe.
 • A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentést jelen rendelkezéssel minden hívőnek visszavonásig megadom.
 • A betegellátás, a gyóntatás és a rendkívüli áldoztatás tekintetében is mindenben kövessük az állami és egyházi járványügyi előírásokat.
 • Oktatási, szociális és egészségügyi intézményeinkben mindenben kövessük az állami előírásokat. A hatóságokkal mindenben működjünk együtt és legyünk figyelemmel az általuk adott általános irányelvekre.
 • A tavaszi bérmálásokról és a nagyheti szertartásokról később történik intézkedés.

Vác, 2021. 03. 05.

Marton Zsolt, váci megyéspüspök

PLÉBÁNIAI ALKALMAZÁS – MONOR, MONORIERDŐ, VASAD

 • templomainkban a fenti rendelkezés értelmében nem lesznek megtartva a szentmisék
 • a vasárnapi szentmiséket a monorita.com oldalon közvetítjük
 • hétköznap több csatornán találunk szentmise közvetítést, szeretettel ajánlom a www.bonumtv.hu oldalt, vagy a fogható csatornát a szolgáltató kínálatában
 • temetési szertartások a plébánia hivatalban ügyfélfogadási időben vagy telefonon jelezhetők
 • amennyiben lehetséges a keresztelőt halasszuk a korlátozások nélküli időre

Ipoly atya – plebanos@monorplebania.hu